منوهای نصب در پنل مدیریت

صفر تا صد بیت کوین

در دنیای امروز بیشترین ارزی که راجع به آن صحبت می شو چیزی جز بیت کوین نیست ، اما هنوز هم برای بسیاری مردم بیت کوین شبیه یک معما باقی مانده است. ما در اینجا می خواهیم هر آنچه که شما باید در ارتباط با بیت کوین بدانید را به شما بگوییم .

بیت کوین یک ارز جذاب ، پیچیده و نسبتا با کارایی جدید است که فقط به صورت آنلاین وجود دارد و به کاربر اجازه می دهد تا حد نسبتا زیادی در معاملات ناشناس باقی بماند

اگر تا به حال از بیت کوین چیزی نشنیده اید ، احتمالاً فکر می کنید کمی مشکوک و کمی خطرناک به نظر می رسد. حتی اگر در مورد آن شنیده باشید ، احتمالاً همان فکر را می کنید. ما در اینجا تمامی ذهنیت شما را نسبت به بیت کوین تغییر دهیم و به برخی از سؤالات شما درباره بیت کوین پاسخ دهیم

بیت کوین چیست؟

بیت کوین ارزی است که برای پرداخت کالا و خدمات درست مانند یورو یا دلار آمریکا طراحی شده است با میزان نسبتا زیادی تفاوت که در اینجا به آنها می پردازیم

تفاوت های بیت کوین و پول های سنتی

۱- عدم تمرکز: هیچ دولت یا بانک مرکزی در هیچ کشوری عرضه آن را کنترل نمی کند.

بیت کوین در سال ۲۰۰۸ توسط شخصی با نام مستعار “Satoshi Nakamoto” ساخته شد. این شخص مقاله ای را منتشر کرد که در آن در مورد چگونگی کار بیت کوین توضیحاتی را ارائه داد و تنها یک سال بعداز آن شروع به معامله با آن و استخراج کرد.

دلیل جذب افراد به بیت کوین ، نبود واسطه ها و بانک ها با هزینه های سنگین است. از آنجا که کاملاً آنلاین بوده و شناسه کیف پول شما همان چیزی است که در معاملات استفاده می شود ، نه نام شما و نه هیچ اطلاعات دیگری لازم نیست ، مگر اینکه خودتان بخواهید و اطلاعات بدهید.

آیا واقعا بیت کوین ناشناس است؟

نه ، بیت کوین کاملاً ناشناس نیست. هکرهای با استعداد و آژانسهای دولتی ابزارهایی برای ردیابی تقریبا هر چیز از جمله بیت کوین دارند. اگرچه معاملات بیت کوین بطور تصادفی از طریق شبکه همتا (به نظر می رسد ناشناس باشد) منتقل می شود ، اما این سیستم همیشه ادامه نمی یابد.

چگونه بیت کوین بخریم

می توانید بیت کوین را با پول نقد خریداری کنید

و یا می توانید بیت کوین ها را با کارت های نقدی ، اعتباری و نقل و انتقال سیم خریداری کنید. اما ابتدا باید حساب کاربری برای خود ایجاد کنید ، . این حساب فقط مکانی برای ذخیره بیت کوین های شماست ، دقیقاً مانند کیف پول کارت های اعتباری و اعتباری خود را نگه می دارد

استخراج بیت کوین چگونه است

استخراج بیت کوین مانند حفاری برای طلا به صورت آنلاین است – از این رو به همین دلیل به آن معدن گفته می شود. با پول کاغذی ، یک دولت تصمیم می گیرد چه زمان چاپ و توزیع پول را انجام دهد ، اما بیت کوین یک تنظیم کننده مرکزی ندارد ، این همان چیزی است که به هر کسی امکان می دهد تا استخراج را شروع کند.

معدنچیان بیت کوین برای حل مشکلات ریاضی از یک نرم افزار ویژه استفاده می کنند (رایانه شما باید به درستی با ۶۴ صحیح ترکیب مناسب را پیدا کند) و در ازای حل صحیح حل آنها تعداد مشخصی از بیت کوین ها را صادر می کند.

اما نگران نباشید ، میزان بیت کوین موجود در فضای مجازی نامحدود نیست فقط ۲۱ میلیون در حال حاضر از بیت کوین موجود می باشد .

حل این معما ها آسان نیست و همانطور که در بالا گفتم ، به یک نرم افزار ویژه نیاز دارید. این بسیار دشوار است ، که بسیاری از مردم به تنهایی نمی توانند این کار را انجام دهند. در عوض ، “استخرهای معدن” به وجود آمده اند که گروه ها قدرت محاسباتی خود را تقسیم می کنند و پس از حل معمای ، برنده ها بر اساس میزان توان محاسباتی تقسیم می شوند. فکر نکنید که استخراج بیت کوین راهی آسان برای ثروتمند شدن است. این امکان وجود دارد که شما نیاز به هزینه بیشتری برای تجهیزات تخصصی رایانه داشته باشید تا بیت کوین که می توانید از آن استفاده کنید!

آیا استخراج بیت کوین قانونی است

روند استخراج معادن بیت کوین غیرقانونی به نظر می رسند ، اما حداقل در ایالات متحده این گونه نیست (قوانین بین المللی در رفتار آنها با بیت کوین در هر کشوری متفاوت است).

گفته می شود ، قوانین مربوط به بیت کوین هنوز در حال تحول هستند و استفاده و توزیع آن تنظیم نشده و هنوز هم نسبتاً ریسک پذیر است ، به خصوص وقتی مالیات ها مطرح می شوند.

اما جایی که بزرگترین مسئله پیش می آید مربوط به خریدهایی است که مردم با بیت کوین انجام می دهند.

چگونه می توانید از بیت کوین استفاده کنید؟

این شامل این واقعیت نمی شود که بسیاری از افراد از بیت کوین برای خرید چیزهایی در وب تاریک استفاده می کنند. مواد مخدر و قمار از محبوب ترین کاربردهای بیت کوین است.

بنابراین از کجا می توانید بیت کوین را بصورت قانونی استفاده کنید؟ احتمالاً در جاهایی بیشتر از آنچه فکر می کنید مایکروسافت ، دل ، جواهرات فروشان REEDS و چند سایت هواپیمایی همگی بیت کوین را به عنوان یک پرداخت قانونی قبول می کنند.

همچنین ، ساده ترین راه برای تبدیل بیت کوین های شما به پول نقد ، از طریق کارت های هدیه است. برای مشتریان آمریکایی ، مکانهایی مانند Gyft ، eGifter و GiftCardZen گزینه های بسیاری را ارائه می دهند. به طور معمول می توانید از این کارتهای هدیه در مکانهایی مانند Amazon ، Walmart و Target استفاده کنید.

آیا استفاده از بیت کوین بی خطر است؟

درست مانند سارقین که کیف پول شما را سرقت می کنند ، هکرها بعد از Bitcoin شما خواهند بود ، بنابراین مهم است که اطمینان حاصل کنید که آن را در مکانی امن ذخیره کنید.

ما از کیف پول های بیت کوین در بالا یاد کردیم و گرفتن یکی از راه های امن تر برای ذخیره و استفاده از بیت کوین است.

لجر یک شرکت امنیتی بیت کوین است که طیف وسیعی از دستگاههای ذخیره سازی بیت کوین را ارائه می دهد. Ledger Nano S امن ترین کیف پول لجر است.

TREZOR گزینه دیگری است. این کیف پول سخت افزاری اصلی است که برای ایمن سازی بیت کوین ساخته شده است. این کلیدهای خصوصی Bitcoin شما را بصورت آفلاین تولید می کند.

آیا باید در بیت کوین سرمایه گذاری کنید؟

اکنون که اصول اولیه بیت کوین را می دانید ، ممکن است تعجب کنید که آیا این سرمایه گذاری مناسب برای شما است یا خیر. قبل از سرمایه گذاری چند نکته هست که باید بدانید

استخراج بیت کوین گران است

گر فکر می کنید که در واقع قصد استخراج بیت کوین را دارید ، می توانید هزینه های زیادی را خرج کنید. مگر اینکه یک نبوغ رایانه ای جدی باشید ، باید نرم افزاری را بخرید که کدهای ۶۴ رقمی پیچیده منتهی به یک بیت کوین را محاسبه کند. این نرم افزار ارزان نیست – به طور معمول در هزاران نفر متغیر است (گرچه گزینه های رایگان یا ارزان طراحی ساده ای نیز وجود دارد). علاوه بر این ، شما باید هزینه واقعی بیت کوین را در نظر بگیرید که ، همانطور که قبلاً گفتم ، مرتباً در نوسان است. در حالی که به نظر می رسد که قیمت در حال صعود است ، چه کسی می گوید آن را به طور ناگهانی کاهش می دهد دوباره قیمت.

بیت کوین توسط یک آژانس یا موسسه قیمت گذاری و ارائه نمی شود

گر می خواهید مقداری از پس انداز خود را در بیت کوین سرمایه گذاری کنید ، بدانید که این کار مانند سرمایه گذاری در بورس سهام نیست و داشتن بیت کوین به معنای دریافت پول در بانک نیست.

بیت کوین در وال استریت معامله نمی شود و نمی توان آنها را از طریق کارگزاری خریداری و فروخت. بنابراین همه چیز به عهده شماست. بیت کوین به دلیل ماهیت کنترل نشده ، بیشتر از سایر ارزها در نوسان قیمت است. مطمئناً سرمایه گذاری های بی خطر تر از بیت کوین وجود دارد که اگر شما ریسک نمی کنید ، باید در نظر بگیرید. همچنین هیچ ارزش ملموس مانند طلا ندارد – بنابراین ، بیت کوین دقیقاً همان چیزی است که مردم ارزش آن را درک می کنند ، که می تواند کمی ترسناک باشد

تقاضا زیاد است

از آنجا که مقدار محدودی بیت کوین وجود دارد و پس از سال ۲۰۴۰ ، دیگر خلق نخواهد شد ، بنابراین ورود هرچه سریعتر به این بازار می تواند یک ایده عالی باشد (ناگفته نماند ، این به تنوع بخشیدن به سبد خرید شما کمک می کند).

همچنین شایع شده است که بیت کوین روزی (و حتی ممکن است به زودی) توسط دولت خریداری شود تا مانند ذخایر طلا به عنوان ذخایر نگهداری شود. در حالی که این می تواند بسیاری از پیامدهای منفی داشته باشد ، همچنین بدان معنی است که بیت کوین محدود به طور ناگهانی تقاضای بسیار بالایی خواهد داشت.

خرید و نگه داشتن بیت کوین

خرید بیت کوین و نگه داشتن روی آن به امید اینکه ارزش آن را بشناسد ، رایج ترین شکل “سرمایه گذاری” است. مانند همه سرمایه گذاری ها ، شما هرگز نباید بیش از آنچه مایل هستید و قادر به از دست دادن هستید ، سرمایه گذاری کنید. این امر خصوصاً در مورد بیت کوین صادق است ، زیرا هنوز یک سرمایه گذاری بسیار مخاطره آمیز است.

مهمترین نکته ای که هنگام خرید بیت کوین باید در نظر داشته باشید این است که حتماً فقط از صرافی هایی استفاده کنید که شهرت خود را ثابت کرده اند.

نکته مهم دیگر این است که مطمئن شوید که تمام Bitcoin های خود را در یک تجارت خریداری نمی کنید. در عوض از روش میانگین هزینه هزین dollar دلار استفاده کنید – مبلغ ثابت را هر ماه ، هفته یا حتی روز در طول سال بخرید. این تضمین می کند که بیشترین قیمت بیت کوین را هنگام افزایش ، خریداری کنید و وقتی که قیمت آن پایین می آید کمتر است.

جایگزین های بیت کوین

اگرچه مشهورترین ارز اینترنتی بیت کوین است اما بیت کوین تنها ارز رمزنگاری نیست. بیایید نگاهی به برخی از بازیکنان اصلی دیگر بیندازیم.

اتریوم

برخلاف بیت کوین ، اتر فقط می تواند از طریق شبکه خود یعنی اتریوم کار کند. مقدار محدودی از اتر وجود دارد ، که در سال ۲۰۱۴ “پیش فروش” آنها ایجاد شده است. در این مدت ۶۰ میلیون نفر ایجاد شده اند.

اتر لزوماً برای استفاده روزانه مانند بیت کوین در نظر گرفته نشده است. می تواند توسط توسعه دهندگان برنامه به عنوان ارز در شبکه اتریوم مورد استفاده قرار گیرد. این مورد برای مواردی مانند اشتراک گذاری سواری ، شرط بندی و سرمایه گذاری استفاده می شود.

خلاصه

بیت کوین به دلیل ناشناس بودن نسبی – که امکان خرید قانونی را فراهم می کند – به طور فزاینده ای محبوب شده است. اما می تواند برای هر روز ، خریدهای قانونی نیز مورد استفاده قرار گیرد. از طریق کارتهای هدیه و مبادلات “کیف پول” می توانید خرید انجام دهید خریداری کنید ، و حتی بلیط هواپیما تخفیف نیز بخرید. cyrptocurrency همچنین به سرعت در حال تبدیل شدن به گزینه اصلی سرمایه گذاری است – گزینه ای که سرمایه گذار متوسط باید توجه داشته باشد.

مشاهده همه افزودن یک یادداشت
شما
دیدگاه خود را وارد کنید

درباره ما

آکادمی بیتکس یک پایگاه آموزشی و اطلاع رسانی رایگان در زمینه بازارهای مالی می باشد. ما سعی داریم با فراهم آوردن یک بستر حرفه ای، دریچه کوچکی باشیم برای کمک به معامله گران و کسانی که در بازاهای مالی فعالیت می کنند.

  • مشهد، شهرک غرب، حد فاصل فلاحی 19 و21
  • 05136202043
  • 09157777578
  • info@bit-ex.org

طراحی شده بیتکس